Co je Sentinel LDK

Sentinel LDK je propracovaný systém na ochranu duševního vlastnictví vývojářů počítačových programů. Umožňuje relativně jednoduše komplexně zabezpečit aplikace i data proti neautorizovanému používání.

Systém licencování je velmi pružný a při promyšlené implementaci ochrany umožňuje podporu nejrůznějších forem prodeje, pronájmu, nabízení SW jako služby, šíření zkušebních verzí, kontrolu a správu multilicencí.

Sentinel LDK podporuje vývojáře, prodejce i koncové uživatele po celou dobu "životnosti" aplikace, od návrhu a vývoje přes marketing a distribuci až po správu licence na straně koncového uživatele. Pro každou etapu nabízí vhodné nástroje, které usnadní život všem zúčastněným.

1) Projekt

Při plánování ochrany si nemusíte lámat hlavu s budoucí distribucí. Implementace ochrany je jednotná pro všechny formy distribuce a licencování. Stačí rozmyslet budoucí strukturu (moduly, komponenty, samostatné utility) chráněné aplikace a zadat tyto parametry vývojáři - jednotlivé části mají jedinečné Feature ID, které může mít později přidělen libovolný typ licence.

2) Implementace ochrany

Vývojář má k dispozici dvě utility: Toolbox - pro snadné psaní a testování zdrojového kódu ochrany s využitím API funkcí a Envelope - pro zakódování a ochránění hotové aplikace/knihovny. Je možné použít jen jednu z těchto komponent; jejich společné použití ale výrazně zvýší úroveň zabezpečení.

3) Marketing

Obchodníci potom připraví prodejní modely - sestaví SW balíky, rozšiřující moduly, rozhodnou o formách prodeje (přímý prodej, pronájem, SW jako služba - cloud, servisní smlouva, ...) a pomocí aplikace EMS s jednotným interface pro management všech typů licencí, poskytovaných firmou SafeNet, vytvoří modulární strukturu a předpřipravené šablony licencí.

4) Distribuce

O vlastním způsobu distribuce a konkrétním typu ochrany je možno rozhodnout až v okamžiku prodeje - k dispozici jsou HW klíče Sentinel HASP / Sentinel HL (je třeba vybrat správný typ, který odpovídá požadovaným parametrům licence), SW ochrana Sentinel  SL (licenční soubor, který je aktivován v chráněném úložišti na počítači koncového uživatele), v blízké budoucnosti i Sentinel Cloud (aplikace běží na serveru poskytovatele služby a oprávněný zákazník má možnost jej používat).

5) Management licencí

Koncoví uživatelé mají k dispozici webovou utilitu Admin Control Center, která jim jednoduše umožní správu a kontrolu všech licencí, dostupných v jejich počítači či síti.

6) Zpětná vazba

Systém Sentinel LDK nabízí i nástroje pro zpětnou vazbu, které dovolují například bezpečnou aktualizaci licencí v klíči zákazníka, mohou poskytovat přehled o skutečném užívání aplikace (ať už pro účely účtování za skutečné využití funkcí nebo pro určení směrů a preferencí dalšího vývoje); aplikace EMS umožňuje snadné generování zpráv a vedení nejrůznějších evidencí, ...

Hardwarové klíče Sentinel
Máte zájem o naše služby?

Máte-li zájem o produkty Sentinel, kontaktujte našeho poradce

Vojtěch Vidman
Telefon: 272 766 085
Email: v.vidman@atlasltd.cz

Váš e-mail:

Vaše jméno:

Vaše zpráva:

ODESLAT
Copyright © ATLAS spol. s.r.o  |  Úvod - Atlas DMT - Hardwarové klíče Sentinel - Diskuzní fórum - O nás - Kontakty