Sentinel HL

Jedna z možností ochrany, dosud nejrozšířenější, je licence uložená v HW klíči. Sentinel LDK nabízí celou řadu typů klíčů, které splní požadavky každého vývojáře. Kdykoli se přitom můžete rozhodnout i pro jiný typ klíče; pokud byla koncepce ochrany navržena dostatečně sofistikovaně, můžete jiným typem klíče pružně zareagovat na požadavky trhu či zákazníka a dokonce měnit či přidávat prodejní modely.

Přehled dodávaných typů

Pokud není výslovně uvedeno jinak, jsou všechny typy dodávány v provedení HASP i Driverless.

Sentinel HL Basic

Nejjednodušší a tedy i nejlevnější typ klíče bez paměti pro ukládání licencí. Dodává se ve formě MINI, barva modrá.

Chráněná aplikace ověřuje pouze přítomnost klíče, nikoli jeho obsah.

 

Sentinel HL Pro

Nejpoužívanější typ klíče s pamětí pro licence, kterých může pojmout až 39 (záleží na druhu licence, nejméně paměti zabírají licence trvalé). Dodává se ve formě MINI, barva fialová.

U tohoto i všech následujících typů chráněná aplikace nejen ověřuje přítomnost klíče, ale i licence uložené v paměti a může případně pracovat i s obsahem další paměti v klíči.

Sentinel HL Max

Obdoba klíče Pro s větší pamětí. Je vhodný pro rozsáhlejší programové balíky, modulárně řešený SW apod. - prostě všude tam, kde potřebujete jemněji strukturovanou licenční politiku. Dodává se ve formě MINI v barvě zelené. Kromě toho je klíč identických vlastností dodáván ještě v několika dalších formách:

Sentinel HL Max Micro

USB provedení minimálních rozměrů, barva zelená. Vhodný pro přenosné počítače nebo tam, kde hrozí ulomení delších klíčů.

 

 

Sentinel HL Max Card

Klíč typu Max v provedení ExpressCard, barva černá/stříbrná. Vhodný pro notebooky s volným ExpressCard slotem. Klíč nijak netrčí.

 

 

Sentinel HL Max Board

Klíč typu Max, kde je plošný spoj s čipem osazen přímo na 9-pinový konektor, který běžně slouží k připojení USB portů k motherboardu. Klíč je tak ukryt uvnitř počítače, což má několik výhod: klíč se nedá snadno odcizit, uživatel o něm ani nemusí vědět, klíč neblokuje žádný USB port, ... Vhodný pro ochranu aplikací na volně přístupných PC, při nedostatku volných USB portů, pro řešení dodávaná i s PC a pro "embedded" aplikace.

POZOR: dodává se pouze v provedení Driverless!!

Sentinel HL Max Chip

Klíč typu Max ve formě integrovaného obvodu (SOIC 8), určený k zapájení do desky. Vhodný pro "embedded" aplikace, kde je dodávaný HW nedílnou součástí dodávaného řešení a dodavatel má možnost ovlivňovat i návrh a výrobu HW.

POZOR: dodává se pouze v provedení Driverless!!

Sentinel HL Time

Klíč Max s vlastními hodinami, zálohovanými lithiovou baterií s minimální životností 4 roky (dle údajů výrobce). Podle praktických zkušeností ale i při pouze občasném připojení klíče k portu vydrží mnohem déle. Dodává se ve formě MIDI, barva černá. Je vhodný zvláště pro kontrolu licencí, které jsou z nějakého důvodu časově omezeny (leasing, pronájem, půjčení, splátky, ...). Protože je čas jeho hodin nezávislý na PC, máte jistotu, že uživatel nemůže manipulací se systémovým časem ovlivnit používání chráněné aplikace.

Sentinel HL Net

Velikost paměti odpovídá typu Max, ale jde o klíč určený primárně k ochraně síťových (plovoucích) licencí. Pro každou chráněnou položku umožňuje nastavit maximální limit současných přístupů (dá se zvolit hlídání počtu procesů nebo stanic). Dodává se ve formě MINI, barva červená. Klíč Net se dodává ve třech cenově odstupňovaných provedeních, které se liší maximálním počtem plovoucích licencí, které mohou hlídat ... Net10, Net50, Net250. Jeden klíč tak stačí k ochraně programového balíku např. v učebně, v celé firmě, v úřadě včetně poboček v jiném městě, ... Klíč komunikuje přes TCP/IP protokol; pokud na sebe jednotlivé počítače "vidí", není obvykle se zprovozněním ochrany žádný problém.

Sentinel HL NetTime

Kombinace typu Time a Net pro ochranu plovoucích licencí s časovým omezením. Dodává se v provedení MIDI v barvě červené.

 

 

 

Hardwarové klíče Sentinel
Máte zájem o naše služby?

Máte-li zájem o produkty Sentinel, kontaktujte našeho poradce

Vojtěch Vidman
Telefon: 272 766 085
Email: v.vidman@atlasltd.cz

Váš e-mail:

Vaše jméno:

Vaše zpráva:

ODESLAT
Copyright © ATLAS spol. s.r.o  |  Úvod - Atlas DMT - Hardwarové klíče Sentinel - Diskuzní fórum - O nás - Kontakty